Умови дистанції особистої смуги перешкод 28 травня 2016 року. 4-5 класи.

Дистанція – лінійна смуга перешкод за вибором. Деякі етапи мають різні варіанти проходження за складністю або довжиною, учасник самостійно по ходу дистанції обирає свій варіант проходження етапу серед запропонованих. За спрощене проходження учасник отримує додаткові штрафні бали заявлені в умовах. Розрахунок класу дистанції є експериментальним і для кожного учасника він буде окремим. До участі на особистій смузі перешкод допускаються учасники з другим розрядом, як до дистанції четвертого класу. Проходження всіх етапів по максимальній складності вважається дистанцією п’ятого класу.

 

По всій дистанції  учасника супроводжує інший учасник його команди, який виконує дії вказані в умовах. Між блоками супроводжуючий учасник може допомагати в підготовці до наступного блока або звільненні етапів попереднього блока. Після кожного блоку  учасник може залишати спорядження та брати нове.

 

startoviy protokol na lichnuyu 28.05

 

 

 1. Блок перший – «переправи». Складається з двох етапів – переправа по вірьовці з перилами та переправа через яр. Всі учасники можуть пройти перший етап спрощено за що отримають штраф 10 балів.

 

1.1) Переправа по вірьовці з перилами (2Б, 10*1,2=12 балів; 2А, 8 балів).

 

Завдання: наведення верхньої та нижньої перильних вірьовок (для спрощеного проходження тільки верхньої).

 

Довжина етапу – до 20м.

 

Обладнання етапу:

ВД – БЗ до 4 м, ПО (ЗСК на висоті 1 – 1,2м та 2 – 2,2м), КЛ;

ДП – яр відсутній, рівна земля, ОЛ за якими не допускається штраф – рух по рельєфу; для спрощеного проходження суддівська нижня перильна.

ЦД – обмежена робоча БЗ до 2 м, ПО (дерево), КЛ.

 

Умови проходження етапу: Учасник стартує з ЦД перил, закріплює мотузки на  опору. Далі рухається на ВД перил, після виходу за КЛ на ВД зворотній вихід штрафується як вимушене порушення умов. Рух по незакріпленим перилам не дозволяється, якщо учасник робить таке порушення, то він повинен повернутися та виправити. Порушення оголошується після виходу за КЛ на ВД.  На ВД учасник здійснює натяжку одинарної верхньої та нижньої перильних вірьовок та закріплює їх в ЗСК. При натяжці дозволяється використання будь яких блоків та складних поліспастів.

 

При проходженні етапу рух ногами по рельєфу заборонено, при порушенні цієї умови учасник повертається на ВД та перетягує нижню перильну або отримує штраф за невміння подолати етап за ЗЧ (10-12 хвилин + 20 балів за не проходження + 20 балів за втрату мотузок = 30-32 хвилина) і продовжує роботу на першому блоці. Посередині ДП дві обмежувальні лінії на відстані одна від одної 4-5 метра. Учасник може отримати штраф – рух по рельєфу (більше трьох торкань) тільки між ОЛ посередині ДП. Якщо учасник отримує штраф – рух по рельєфу до першої ОЛ або після другої ОЛ, то учасник повертається на ВД та перетягує нижню перильну або отримує штраф за не проходження етапу (20 балів). В будь-якому випадку при поверненні на ВД для перетягування нижньої перильної учасник не отримує штраф за торкання або рух по рельєфу. Обидва штрафи виставляються при закінченні руху по перилам.

 

Після проходження перил учасник звільняє суддівське обладнання та переходить на другий етап  першого блоку. ПЗЧ-1 відсікається по звільненню суддівського обладнання на обох ПО. Все спорядження яке не звільнено з суддівського обладнання до ПЗЧ-1 вважається втраченим. Після виходу ПЗЧ-1 повертатися на перила заборонено. Волочіння між першим та другим етапами дозволено. Працювати з обладнанням другого етапу до звільнення обох ПО першого етапу – заборонено.

 

У етапу 1.1 є спрощений варіант проходження – наведення тільки верхньої перильної вірьовки. Всі учасники що його проходять отримують штраф 10 балів за спрощене проходження етапу перила.

 

Проміжний заданий час  (ПЗЧ-1) – 11 хвилин (12 для жінок).

 

1.2) Навісна переправа (2Б, 10*1,2=12 балів).

 

Завдання: наведення подвійної переправи.

 

Довжина етапу – до 24м.

 

Обладнання етапу:

ВД – БЗ до 4 м, ПО (ЗСК на висоті 2,2 – 2,3м), КЛ;

ДП – яр відсутній, рівна земля, ОЛ за якими не допускається штраф – рух по рельєфу;

ЦД – обмежена робоча БЗ до 2 м, ПО (ЗСК на висоті 2,2 – 2,3 м), КЛ.

 

Умови проходження етапу: Після проходження першого етапу учасник знаходиться на ЦД переправи, закріплює мотузки на ЦД в ЗСК. Далі рухається на ВД, після виходу за КЛ на ВД зворотній вихід штрафується як вимушене порушення умов. Рух по незакріпленим перилам не дозволяється, якщо учасник робить таке порушення, то він повинен повернутися та виправити. Порушення оголошується після виходу за КЛ на ВД. На ВД учасник здійснює натяжку подвійної переправи та закріплює її в ЗСК. При натяжці дозволяється використання будь яких блоків та складних поліспастів.

 

При проходженні етапу рух ногами по рельєфу заборонено, при порушенні цієї умови учасник повертається на ВД та перетягує переправу або отримує штраф за невміння подолати етап за ЗЧ (20-22 хвилини + 20 балів за не проходження + 20 балів за втрату мотузок = 40-42 хвилини) і продовжує роботу на першому блоці. Посередині ДП дві обмежувальні лінії на відстані одна від одної 4-5 метра. Учасник може отримати штраф – рух по рельєфу (більше трьох торкань або довге торкання тулубом (більше пів метра), але не рух ногами по землі) тільки між ОЛ посередині ДП. Якщо учасник отримує штраф – рух по рельєфу до першої ОЛ або після другої ОЛ, то учасник повертається на ВД та перетягує переправу або отримує штраф за не проходження етапу (20 балів). В будь-якому випадку при поверненні на ВД для перетягування переправи учасник не отримує штраф за торкання або рух по рельєфу. Обидва штрафи виставляються при закінченні руху по переправі.

 

Після проходження переправи учасник звільняє суддівське обладнання та фінішує. Фініш етапу по звільненню суддівського обладнання та виходу всього спорядження за КЛ на ЦД переправи. Все спорядження яке не звільнено з суддівського обладнання або не перетнуло КЛ на ЦД переправи до ЗЧ-1 вважається втраченим.

 

Фініш першого блока по команді учасника після виходу за КЛ на ЦД переправи або по виходу ЗЧ-1 (20-22 хвилини). Після проходження блока дозволяється залишити все  спорядження яке не потрібне на наступних блоках.

 

Заданий час першого блока  (ЗЧ-1) – 20 хвилин (22 для жінок).

 

 1. Блок другий – «легко потерпілий 1». Складається з трьох етапів та одного спецзавдання. Всі учасники можуть пройти блок спрощено за що отримають штраф 10 балів.

 

Завдання: учасник долає етапи в заданому напрямку. Волочіння мотузки дозволяється по всьому блоку.

 

Умови проходження другого блока: учасник стартує на другому блоку після проходження першого блока та звільненню другого блока попереднім учасником. На підготовку до другого блока учаснику надається час не менше двох хвилин. Старт примусовий. Дозволяється використання спорядження яке не використовувалося на першому блоці.

 

Перед проходженням другого блока учасник отримує умовну травму – опік однієї руки (на вибір учасника). Під час підготовки до блока учаснику надійно замотують скотчем зажату в кулак кисть руки. Суддя ведучий учасника по дистанції перевіряє надійність замотування. Учаснику під час проходження другого блока дозволяється використовувати травмовану руку, спиратися на замотаний скотчем кулак. Якщо під час проходження другого блока порушилась надійність замотування – учасник може використовувати пальці, то умовно травмовану руку суддя забороняє використовувати. Після цього попередження за використання травмованої руки учасник отримує штраф – допомога потерпілого (3 бала).

 

Спрощене проходження: дозволяється за своєю тактикою відмовитись від травми за 10 балів штрафу та пройти другий блок з двома здоровими руками.

 

Етапи другого блока 1-3 проходяться без втрати страховки.

 

2.1) Навісна переправа (2А, 8*0,5*1,2=4,8 бала).

 

Довжина етапу – до 12м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ, КЛ;

ДП – подвійні СП;

ЦД  – НЗ, ЛО.

 

Умови проходження: учасник переправляється по СП. Самостраховка в ЛО між етапами 2.1 та 2.2 обов`язкова.

 

2.2) Підйом по вертикальних перилах (2Б, 10*0,5*1,2=6 балів).

 

Довжина етапу – до 8м.

 

Обладнання етапу:

ВД – НЗ, ЛО;

ДП – СП, які знаходяться вздовж дерева;

ЦД – НЗ, ЛО, ЗСК.

 

Умови проходження: учасник піднімається по СП з самостраховкою.

 

ПЗЧ-2 – 5 хвилин (6 хвилин для жінок) для обох класів.

 

ПЗЧ-2 відсікається по самостраховці в ЛО на ЦД перил. Самостраховка в ЛО між етапами 2.2 та 2.3 обов`язкова.

 

2.3) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*0,8*1,2=7,7 бала; 2А, 8*0,3*1,2=2,9 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК, ЛО, СС;

ДП – вздовж дерева, СС; для спрощеного проходження СП;

ЦД  – БЗ.

 

Умови проходження: учасник спускається по своїм перилам з суддівською страховкою (страхує учасник команди). Після спуску учасник знімає свої перила.

 

Спрощене проходження: Учасник спускається по суддівським перилам, за що отримує штраф 10 балів.

 

2.4) Вязання вузлів (1А, 2*1,2=2,4 бала).

 

Обладнання етапу: три суддівських шнура 1-2 м.

 

Умови проходження: учасник в’яже три вузла на свій вибір з 1 по 7 з переліку Настанов. Не зав’язаний вузол штрафується 6 балів. Шнури готує супроводжуючий учасник.

 

Фініш другого блока по команді учасника після виконаного спецзавдання або виходу ЗЧ-2. Після проходження блока дозволяється залишити все  спорядження яке не потрібне на наступних блоках.

 

Заданий час блока (ЗЧ-2)  9 хвилин (10 для жінок).

 

 1. Блок третій. – «легко потерпілий 2». Складається з трьох етапів та одного спецзавдання. Всі учасники можуть пройти блок спрощено за що отримають штраф 10 балів.

 

Завдання: учасник долає етапи в заданому напрямку.

 

Умови проходження третього блока: учасник стартує на третьому блоку після проходження другого блока та звільненню третього блока попереднім учасником. На підготовку до третього блока учаснику надається час не менше двох хвилин. Старт примусовий. Дозволяється використання спорядження яке не використовувалося на перших двох блоках.

 

Перед проходженням третього блока учасник отримує умовну травму – тимчасова втрата зору. Під час підготовки до блока учасник одягає пов`язку на очі. Суддя ведучий учасника по дистанції перевіряє надійність закритих очей. Якщо під час проходження третього блока порушилась надійність закриття очей – то учасник за вимогою судді повинен зупинитися і поправити пов`язку. Після попередження судді, якщо учасник не зупинився і не виправив порушення то учасник отримує штраф – допомога потерпілого (3 бала) за кожен етап.

 

Спрощене проходження: дозволяється за своєю тактикою відмовитись від травми за 10 балів штрафу та пройти третій блок з відкритими очима.

 

Етапи третього блока 1-3 проходяться без втрати страховки. Перед проходженням третього блока учаснику вв’язується суддівська страховка, від якою учасник звільняється після проходження блока. Страхує супроводжуючий учасник.

 

3.1) Підйом по вертикальних перилах (2Б, 10*0,5*1,2=6 балів).

 

Довжина етапу – до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД – БЗ;

ДП – СС, СП, які знаходяться в безопорному просторі;

ЦД – НЗ, ЛО, ЗСК.

 

Умови проходження: учасник піднімається по СП з самостраховкою та суддівською страховкою. Самостраховка в ЛО між етапами 3.1 та 3.2 обов`язкова.

 

3.2) Навісна переправа (2А, 8*0,5*1,2=4,8 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО, ЗСК;

ДП – подвійні СП;

ЦД  – НЗ, ЛО, ЗСК.

 

Умови проходження: учасник переправляється по СП. Самостраховка в ЛО між етапами 3.2 та 3.3 обов`язкова.

 

3.3) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*0,5*1,2=4,8 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК, ЛО, СС;

ДП – СС, СП, які знаходяться в безопорному просторі;

ЦД  – БЗ.

 

Умови проходження: учасник спускається по СП з суддівською страховкою

 

3.4) Вязання вузлів (1А, 2*1,2=2,4 бала).

 

Обладнання етапу: три суддівських шнура 1-2 м.

 

Умови проходження: учасник в’яже три вузла на свій вибір з 1 по 7 з переліку Настанов. Не зав’язаний вузол штрафується 6 балів. Шнури готує супроводжуючий учасник.

 

Фініш третього блока по команді учасника після виконаного спецзавдання або виходу ЗЧ-2. Після проходження блока дозволяється залишити все  спорядження яке не потрібне на наступних блоках.

 

Заданий час блока (ЗЧ-2)  9 хвилин (10 для жінок).

 

 1. Блок четвертий. Складається з одинадцяти етапів та трьох спецзавдань.

 

Завдання: учасник долає етапи в заданому напрямку.

 

Умови проходження третього блока: учасник стартує на четвертому блоку після проходження третього блока та звільненню першої частини четвертого блока попереднім учасником. На підготовку до четвертого блока учаснику надається час не менше двох хвилин. Старт примусовий. Дозволяється використання спорядження яке не використовувалося на попередніх блоках. Учасник звільняється від пов`язки  потрібної  на попередньому блоці. Перед стартом на четвертому блоку учасник залишає вірьовку потрібну для проходження четвертого блоку в указаному місці на етапі 4.5.

 

Етапи четвертого блока 4.1-4.6 та 4.8-4.12 проходяться без втрати страховки.

 

4.1) Вертикальний маятник (1А, 4*1,2=4,8 бала).

 

Довжина етапу – до 8м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ, КЛ, ПСП;

ДП – СП з вузлом на висоті 1,5 м від землі;

ЦД  – НЗ, ПСП.

 

Умови проходження: учасник стартує в БЗ, підходить до КЛ, підбирає СП маятника, закріплює на собі. Починати рух на етапі можна тільки знаходячись на самостраховці в ПСП, які знаходяться на висоті 3 метра. Учасник знаходячись на ПСП становиться на самостраховку в СП маятника вище вузла, після чого може зніматися з ПСП. Учасник переправляється на ЦД та стає на самостраховку в ПСП. Якщо учасник не зміг потрапити з першого разу на ЦД, то він може повторювати переправу, поки не пройде етап, але при цьому рух по землі в НЗ за КЛ штрафується як рух по рельєфу (6 балів). Якщо учаснику з першого разу не хватило амплітуди руху маятника то він  може повернутися на ВД та повторно пройти етап, в даному випадку буде можливість повернутися на ВД без руху по рельєфу. Учасник може не проходити маятник за що отримає штраф 20 балів. При отриманні цього штрафу він спускається на землю з ВД або з самого маятника та переходить на ЦД (піднімається по дереву та стає на самостраховку в ПСП).

 

4.2) Підйом по вертикальних перилах (3А, 12*0,5*1,2*1,2=8,6 бала; 3А, 12*0,5*1,2=7,2 бала).

 

Довжина етапу – 40м; для спрощеного проходження  25 м;

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ПСП, СП закріплені на ПСП;

ДП – СП, які знаходяться в висі;

ЦД  – НЗ, ЛО.

 

Умови проходження: учасник піднімається по СП з самостраховкою. Земля знаходиться за обмеженням. Суддівські перила готує та видає супроводжуючий учасник. До початку руху по вертикальному підйому супроводжуючий учасник повинен максимально підібрати суддівські перила та зафіксувати їх  на гальмівному пристрої. Знімати фіксацію дозволено тільки при виходу учасника на вертикаль.

 

Після проходження етапу вертикальний підйом відсікається ПЗЧ-4.1. Учасники, що не вклалися в ПЗЧ-4.1 піднімаються до ЛО, отримують відповідний штраф (20 балів – за не пройдений етап (не пройдені 25 метрів), 10 балів – за частково не пройдений етап  (не пройдені 40 метрів)) та переходять на етап 4.3. ПЗЧ-4.1 відсікається по самостраховці в ЛО на ЦД етапу 4.2.

 

ПЗЧ-4.1  – 9 хвилин для чоловіків, 10 хвилин для жінок.

 

4.3) Провисла переправа (2А, 8*0,5*1,2*1,2=5,8 бала).

 

Довжина етапу – до 20м, до 10 спуск, до 10 підйом.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – провислі СП з вузлом на підйомі;

ЦД  – НЗ, ПСП.

 

Умови проходження: учасник спускається по СП з самостраховкою та спусковим пристроєм, після проходження нижньої точки учасник піднімається з самостраховкою та СС (страхує супроводжуючий учасник). Вузол на підйомі буде серединний провідник, в нього дозволяється ставати на самостраховку.

 

4.4) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*0,5*1,2=4,8 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ПСП;

ДП – СП з вузлом;

ЦД  – НЗ, ЛО.

 

Умови проходження: учасник спускається по СП з самостраховкою, спусковим пристроєм та СС (страхує супроводжуючий учасник). Вузол на СП буде серединний провідник, в нього дозволяється ставати на самостраховку.

 

Після проходження етапу вертикальний спуск відсікається ПЗЧ-4.2. Учасники, що не вклалися в ПЗЧ-4.2 спускаються до ЛО, отримують відповідний штраф (20 балів – за кожен не пройдений етап) та переходять на етап 4.5. ПЗЧ-4.2 відсікається по самостраховці в ЛО на ЦД етапу 4.4.

 

ПЗЧ-4.2  – 18 хвилин для чоловіків, 20 хвилин для жінок.

 

4.5) Горизонтальний рух по штучним точкам опори (3А, 12*0,5*0,8*1,2=5,8 бала).

 

Довжина етапу – до 12м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – до 12 ШТО – карабіни на петлях, петлі на горизонтальній гілці дерева. Між петлями від 0,5 до 1 м.

ЦД  – НЗ, ЛО.

 

Умови проходження: учасник рухається по ШТО з самостраховкою за допомогою дробинок, петель, стремен. Закінченням руху на етапі  вважається самостраховка в останню ШТО. В самій дальній ШТО від ВД і ЦД учасник забирає свою вірьовку потрібну для проходження блока. Вірьовку кріпить в ШТО супроводжуючий учасник після проходження етапу попереднім учасником.

 

4.6) Вертикальний маятник (1А, 4*1,2=4,8 балів).

 

Довжина етапу – до 4м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – СП з вузлом на висоті 3 м від землі;

ЦД  – БЗ, КЛ.

 

Умови проходження: учасник знімає СП маятника з ЛО (закріпити на ЛО їх повинен супроводжуючий учасник), становиться на самостраховку в СП нижче вузла, приєднує гальмівний пристрій, фіксується, після чого може зніматися з ЛО. Учасник переправляється та спускається на ЦД за КЛ як по вертикальних перилах. Учасник може не проходити маятник за що отримає штраф 20 балів. При отриманні цього штрафу він спускається на землю з ВД та переходить на ЦД.

 

4.7) Вязання вузлів (1А, 2 бала).

 

Обладнання етапу: п’ять суддівських шнурів 2-3 м, опора – дерево.

 

Умови проходження: після проходження попереднього етапу учасник в’яже на опорі (дерево) п’ять вузлів з переліку Настанов з суддівських шнурів. Не зав’язаний вузол штрафується 6 балів. Штрафи за вузли суддя демонструє супроводжуючому учаснику з команди.

 

Після проходження етапу в’язання вузлів відсікається ПЗЧ-4.3. Учасники, що не вклалися в ПЗЧ-4.3 спускаються на землю якщо знаходяться на попередніх етапах, отримують штраф за не пройдені етапи (по 20 балів за кожен етап, 30 балів за п’ять не зав’язаних вузлів) та переходять на етап 4.8.

 

ПЗЧ-4.3 – 27 хвилин для чоловіків, 30 хвилин для жінок.

 

Етапи 4.10-4.12 проходяться з СС, страхує супроводжуючий учасник. На етапах 4.8-4.9 не дозволяється волочіння. Можливо етапи 4.8-4.13 будуть виділені в окремий блок про що буде повідомлено на нараді.

 

4.8) Вертикальний рух по штучним точкам опори (3А, 12*0,5*0,8*1,2=5,8 бала; 2А, 8*0,5*0,8=3,2 бала).

 

Довжина етапу – до 8м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ;

ДП – до 8 ШТО – петлі, які знаходяться на вертикальному стовбурі дерева. Між петлями до 0,7 м.

ЦД  – НЗ, ЛО.

 

Умови проходження: учасник рухається по ШТО з самостраховкою за допомогою дробинок, петель, стремен. Закінченням руху на етапі вважається самостраховка в останню ШТО. Рух по дереву заборонено. Дозволяється опора тільки на ШТО.

 

Спрощене проходження: Учасник піднімається по дереву з самостраховкою в ШТО, за що отримує штраф 10 балів.

 

4.9) Провисла крутопохила переправа вгору (3А, 12*0,5*1,2=7,2 бала).

 

Довжина етапу – до 20м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – подвійні не натягнуті СП;

ЦД  – НЗ, ЗСК, ЛО.

 

Умови проходження: учасник піднімається по СП з самостраховкою. Дозволяється використання будь яких затискачів.

 

4.10) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*1,2=9,6 бала; 2А, 8 балів).

 

Довжина етапу – до 10м, з них до 5м СП і до 5м наведення вертикальних  перил. Для спрощеного проходження наведення 10м вертикальних перил.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК – для спрощеного проходження, ЛО, СП, СС;

ДП – суддівська мотузка до половини ДП з ЗСК на нижньому кінці;

ЦД  – НЗ, ЛО, СП вертикального підйому.

 

Умови проходження: учасник спускається по суддівським перилам з СС до ЗСК куди кріпить свої вертикальні перила. Далі спускається по своїм вертикальним перилам до ЛО, куди стає на самостраховку. Земля знаходиться за обмеженням. Учасник переходить в висі на суддівські вертикальні перила підйому та знімає свої перила спуску. Знімати свої перила дозволяється на самостраховці в ЛО та в СП підйому. На самостраховку в СП підйому дозволяється ставати тільки після самостраховки в ЛО на ЦД етапу.

 

Спрощене проходження: Учасник кріпить свої вертикальні перила спуску в ЗСК на ВД, за що отримує штраф 10 балів.

 

Після проходження етапу 4.10 відсікається ПЗЧ-4.4, відсікається по звільненню ЗСК. Учасники, що не вклалися в ПЗЧ-4.4, знаходячись на вертикальних перилах спуска (не знаходяться на самостраховці в ЛО на ЦД спуску), спускаються на землю, отримують штраф за не пройдений етап (20 балів) та переходять на етап 4.11 (підйом по вертикальним перилам).  Знімати свої перила дозволяється з землі. Учасники, що не вклалися в ПЗЧ-4.4, знаходячись на вертикальних перилах підйому, отримують штраф по факту (за залишене спорядження), знімають свої перила та продовжують роботу на етапі 4.11 (підйом по вертикальним перилам).

 

ПЗЧ-4.4  – 36 хвилин для чоловіків, 40 хвилин для жінок.

 

4.11) Підйом по вертикальних перилах (2Б, 10*0,5*1,2=6 балів; 2Б, 10*0,5=5 балів).

 

Довжина етапу – до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО, СС, СП;

ДП – СП в висі.

ЦД  – НЗ, ЛО, ЗСК.

 

Умови проходження: учасник піднімається по вертикальним СП. Учасник має три варіанта проходження, всі з СС та самостраховкою. У всіх трьох варіантах проходження учасник піднімається з почерговим навантаженням своїх точок опори.  СС не повинна бути в натяжку – штрафується як навантаження СС (10 балів).

 

Перший: підйом по СП з використанням двох схоплюючи вузлів.

 

Другий: підйом по СП з використанням одного затискача та одного схоплюючого вузла, отримує штраф 3 бала.

 

Третій: підйом по СП з використанням двох затискачів, отримує штраф 10 балів.

 

4.12) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*1,2=9,6 бала; 2А, 8 балів).

 

Довжина етапу – до 15м, висота до 10м, зміщення в сторону до 10м.

 

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК, ЛО, СС;

ДП – вздовж похилого дерева, суддівська вірьовка для підтягу;

ЦД  – БЗ, КЛ, суддівська вірьовка для підтягу закріплена на висоті 1-1,5 м.

 

Умови проходження: учасник спускається по своїм перилам з СС та потрапляє в БЗ за допомогою суддівської мотузки для підтягу. Після спуску учасник знімає свої перила.

 

Спрощене проходження: учасник спускається по своїм перилам з СС на землю, за що отримує штраф 10 балів.

 

4.13) В’язання кокона (н\к, 2*1,2=2,4 бала).

 

Обладнання етапу: килимок, горизонтальні СП на висоті до 2 м.

 

Умови проходження: учасник в’яже кокон зі своєї вірьовки, підвішує його на СП. Потерпілим становиться супроводжуючий учасник, лягає на килимок. Для чоловіків умовою фінішу етапу буде знаходження потерпілого на СП в висі. Торкання рельєфу коконом після фінішу на етапі штрафується 1 бал, опора на рельєф коконом після фінішу на етапі штрафується 10 балів. Для жінок  умовою фінішу етапу буде знаходження потерпілого на СП з опорою на рельєф.

 

Правильність в’язання кокона перевіряється після фінішу на блоці. Після перевірки учасник повинен звільнити суддівське обладнання за дві хвилини. Дозволяється допомога супроводжуючого учасника. Якщо учасник не встиг звільнити суддівське обладнання за дві хвилини, то отримує штраф 10 балів.

 

4.14) Спецзавдання (н\к, 2 бала).

 

Спецзавдання пов’язано з географією Українських Карпат. Максимальний штраф за невиконання спецзавдання – 10 балів.

 

Умови проходження: після того як учасник підвішує кокон на СП, він переходить до виконання спецзавдання. Тягне десяток карточок з назвами вершин Українських Карпат, всі вершини будуть вище 1500 метрів. Йому потрібно розкласти їх в порядку зменшення висоти. Виконувати спецзавдання можна тільки знаходячись в квадраті.

 

Фініш четвертого блока по команді учасника після виконаного спецзавдання або по виходу ЗЧ-4. Після виходу ЗЧ-4 спецзавдання оцінюється по факту проходження.

 

ЗЧ-4 – 45 хвилини для чоловіків, 50 хвилин для жінок.

 

Бальна оцінка дистанції за максимальною складністю (п’ятий клас) – 142,1 бала.

 

Бальна оцінка дистанції за мінімальною складністю (четвертий клас) – 119,4 бала.

16 коментарів до “Умови дистанції особистої смуги перешкод 28 травня 2016 року. 4-5 класи.

 1. Максим Автор запису

  При большом количестве участников возможно не будет второго и/или третьего блоков. Также могут быть подкорректированы времена в меньшую сторону. На данный момент все времена реальны для прохождения сильными спортсменами, частично тестировалось в прошлом году.

 2. Рома (Легіон)

  1. Вантаж транспортується разом з учасником?
  2. Спрощений варіант проходження штрафується на кожному етапі?
  3. Чи можна використовувати ШАНТ для наведення переправ поліспастом замість “прусика”?
  4. Чи можна отримати схему етапів № (4.1; 4.3; 4.6; 4.12), щоб не задавати безліч “дурних” питань?
  5. ЕТАП 4.13, що саме означає опора на рельєф для дівчат? Достатньо одним карабіном закріпити?

  1. Антон

   1. Між етапами в блоці на учаснику, крім випадків описаних в умовах.
   2. На кожному спрощенному етапі штрафується окремо.
   3. Дозволяється.
   4. Дані етапи і можливий метод їх проходження будуть на показі дистанції 28 го числа.

 3. Александра

  1. На этапе 4.1) каким образом на ВД участник попадает на ПСП, которые находятся на высоте 3 м над землей?
  2. Перила спуска на 4.4) – это те же самые перила, по которым поднимались на этапе 4.3) или отдельные?
  3. на ЦД этапа 4.10) нужно стать на СП этапа 4.11). Становиться нужно только на прус (если без упрощений) или можно использовать жумар до отстежки от самостраховки (при подъеме жумар использоваться не будет)?
  4. Правильно я понимаю, что на этапе 4.13) нужно завязать кокон, подвесить и уйти на этап 4.14). После этапа 4.14) отсекается время блока. Потом отдельно отсекается 2 минуты за которые нужно снять и развязать кокон?
  5. Сказано, что участнику на этапе 4.13) может помогать сопровождающий участник. Т.е. этот сопровождающий может и сняться сам с перил и развязывать себя?

  1. Нач дис

   1 використовуючи свою петлю для закидання її на гілку дерева.
   3. До початку руху на пійомі дозволяється.
   4. Дві хвилини відсікаються після перевірки зав’язаного кокона, яка відбувається після фінішу на блоці.
   5. Так. Головне звільнити коврик і перила.

  1. Сергій

   1. На етапах 2.4 і 3.4 можна в’язати 3 вузла на одному суддівському шнурі?
   2. Етап 4,3 при спуску в низ які умови до проходження етапу? Як буде судитися рух головою в низ і рух без рукавиць, якщо це по умовах навісна переправа?
   3. Етап 4,9 груз учасник несе на собі? Волочіння дозволяється?
   4. Етап 4,11 підніматися лише одним схоплюючим вузлом дозволяється, за це балів не буде?
   Яким саме схоплюючим: простим, австрійським, Бахманом?
   5. Етап 4,12 пристібатися до суддівської вірьовки для підтягу, дозволяється?
   6. Етап 4,13 потерпілого вусом пристібати до перил потрібно?

  1. Нач дис

   Фініш четвертого блока по команді учасника після виконаного спецзавдання або по виходу ЗЧ-4. Після виходу ЗЧ-4, спецзавдання оцінюється по факту проходження.

 4. Сергій

  Сорі. минулого разу не туда відправив.

  1. На етапах 2.4 і 3.4 можна в’язати 3 вузла на одному суддівському шнурі?
  2. Етап 4,3 при спуску в низ які умови до проходження етапу? Як буде судитися рух головою в низ і рух без рукавиць, якщо це по умовах навісна переправа?
  3. Етап 4,9 груз учасник несе на собі? Волочіння дозволяється?
  4. Етап 4,11 підніматися лише одним схоплюючим вузлом дозволяється, за це балів не буде?
  Яким саме схоплюючим: простим, австрійським, Бахманом?
  5. Етап 4,12 пристібатися до суддівської вірьовки для підтягу, дозволяється?
  6. Етап 4,13 потерпілого вусом пристібати до перил потрібно?

  1. Нач дис

   1. Ні.
   2. Умови проходження: учасник спускається по СП з самостраховкою та спусковим пристроєм, після проходження нижньої точки учасник піднімається з самостраховкою та СС (страхує супроводжуючий учасник). Вузол на підйомі буде серединний провідник, в нього дозволяється ставати на самостраховку.
   3. Груз на собі, волочіння дозволяється.
   4. Варіанти підйому згідно умов. Схоплюючий на вибір.
   5. Так.
   6. Ні.

 5. секретарь

  https://docs.google.com/forms/d/1ptFnzP9FUP8IJcZDrrrUIpw0twD9gaFEuAKFtAzw0dw/viewform?c=0&w=1&usp=send_form

  За цим посиланням потрібно зареєструватися всім хто планує прийняти участь в особисто-командному заліку. Обов’язково до 23.00 год. 23.05.16.

  Інформація потрібна для зручності в роботі секретаря.

 6. Максим Автор запису

  Итоги совещания:
  Старт первого участника в 10:30. Интервал 15 минут.
  Обводка со стартом контрольного участника начнется в 9:00.
  Документы принимаются до 10:30.
  ПЗЧ-1: 13 минут, для женщин 14 минут.
  ЗЧ-1: 23 минуты, для женщин 25 минут.
  Блок 2 – веревку можно нести на себе в бухте, можно распущеную. В конце блока будет четыре шнура, один из них будет толще остальных.
  Блок 3 – на самостраховку между этапами нужно будет ставать в заглушенные карабины, которыми подъем и спуск присоединен к переправе. В конце блока будет четыре шнура, один из них будет толще остальных.
  За 2-3 блоки должно быть связано шесть разных узлов с 1 по 7 списка Настанов. Можно вязать два узла используя два шнура.
  Блок 4 – веревку перед стартом на блоке оставляем перед этапом 4.8.
  Этап 4.1 вместо ПСП будет ВО, пристегивать самостраховку к маятнику можно после самостраховки в ВО.
  ПЗЧ 4.1: 11 минут, для женщин 12 минут.
  С этапа 4.2 участник может переходить на этап 4.3 после прохождения 40 метров подъема или после окончания ПЗЧ 4.1.
  Если участник не вкладывается в ПЗЧ-4.1 ему перестают выдавать веревку и он переходит на следующий этап.
  На этапе 4.5 будет сокращенный вариант прохождения. Участник сам выбирает свой вариант прохождения. За упрощенный вариант штраф 10 баллов.
  Если участник не вкладывается в ПЗЧ- 4.2, то он проходит этап 4.4 до конца, получает за него штраф 20 баллов как за не пройденный, переходит на этап 4.5 и может проходить только упрощенный его вариант.
  ПЗЧ-4.2 20 минут, 22 для женщин.
  ПЗЧ-4.3 29 минут, 32 для женщин.
  ПЗЧ-4.4 38 минут, 42 для женщин.
  ЗЧ-4 47 минут, 52 для женщин.
  На этапе 4.8 можно упираться в дерево, но нельзя его обхватывать руками или ногами.
  На этапе 4.9 будет небольшой провис, можно начинать движение головой вперед, использовать зажимы можно, каталки нельзя.
  Спецзадание будет разбито на три подзадания. Участник будет тянуть три карточки, располагать их сверху вниз в порядке убывания высоты. И так три раза. То есть в сумме будет вытянуто 9 карточек.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *