Перелік етапів дистанції особистої смуги перешкод на 31 травня.

 1. Дистанція складається з трьох блоків з окремим відліком часу.
 2. Заданий час на другому и третьому блоках визначається по результатам контрольного учасника. Цей результат буде помножено на 1,2 для чоловіків, та на 1,3 для жінок. В залежності від кількості учасників ці коефіцієнти можуть бути змінені.
 3. Кожен учасник в незалежності від того вклався він в заданий час попереднього блока стартує на всіх трьох блоках. Проходження трьох блоків в заданому напрямку.
 4. Інтервал між блоками не менше 2 хвилин.
 5. спецзадание 1
 6. спецзадание 2
 7. спецзадание 3
 8. Стартовый протокол на 31.05
 9. Kubok_Duba_2014 2

 

1. Блок перший – Переправа. Складається з одного окремого етапу – переправа через яр та спецзавдання. Заданий час блока (ЗЧ-1) – 20 хвилин.

 

1) Переправа через яр (2Б, 10*1,2=12 балів).

 

Завдання: наведення подвійної переправи.

Довжина етапу – до 23м.

Обладнання етапу:

ВД – лінія старту, БЗ, ПО (ЗСК на висоті 2-2,2 м), КЛ;

ДП – яр відсутній, рівна земля, ОЛ за якими не допускається штраф – рух по рельєфу;

ЦД – БЗ, ПО (ЗСК на висоті 2-2,2 м), КЛ, лінія фінішу.

 

Умови проходження першого блока: після старту учасник закріплює мотузки на ЦД в ЗСК. Далі рухається на ВД, після виходу за КЛ на ВД зворотній вихід штрафується як вимушене порушення умов. На ВД учасник здійснює натяжку подвійної переправи та закріплює її в ЗСК. При натяжці дозволяється використання будь яких блоків та складних поліспастів.

 

При проходженні етапу рух ногами по рельєфу заборонено, при порушенні цієї умови учасник повертається на ВД та перетягує переправу або отримує штраф за невміння подолати етап за ЗЧ (20 хвилин + 20 балів за не проходження + 20 балів за втрату мотузок = 40 хвилин). Посередині ДП дві обмежувальні лінії на відстані одна від одної 3 метра. Учасник може отримати штраф – рух по рельєфу (більше трьох торкань або довге торкання тулубом (більше пів метра), но не рух ногами по землі) тільки між ОЛ посередині ДП. Якщо учасник отримує штраф – рух по рельєфу до першої ОЛ або після другої ОЛ, то учасник повертається на ВД та перетягує переправу або отримує штраф за не проходження етапу (20 балів). В будь-якому випадку при поверненні на ВД для перетягування переправи учасник не отримує штраф за торкання або рух по рельєфу. Обидва штрафи виставляються при закінченні руху по переправі.

 

Після проходження переправи учасник звільняє суддівське обладнання та виносить все своє спорядження за лінію фінішу, після чого дозволяється приступити к виконанню спецзавдання. Після початку роботи над спецзавданням забороняється повернення на ЦД переправи за своїм спорядженням. Волочіння від ЦД переправи до лінії фінішу – заборонено. Якщо мотузки учасника не потрапили в квадрат до ЗЧ-1, то вони вважаються втраченими. Все спорядження яке не звільнено з суддівського обладнання до ЗЧ-1 вважається втраченим.

 

2) Спецзавдання (н\к, 1 бал).

 

Спецзавдання пов’язано з географією класичних пішохідних районів в яких можна проводити походи п’ятих категорій складності. Подробиці спецзавдання на нараді. Максимальний штраф за невиконання спецзавдання – 5 балів. Спецзавдання дозволяється виконувати тільки в межах 20 хвилин блока, в том числі тим учасникам що не змогли подолати етап.

 

Фініш першого блока по команді учасника після виконаного спецзавдання або по виходу ЗЧ-1 20 хвилин. Після проходження блока дозволяється залишити все  спорядження яке не потрібне на наступних блоках.

 

2. Блок другий – легко потерпілий. Складається з чотирьох етапів та одного спецзавдання. Заданий час блока (ЗЧ-2) визначається по проходженню контрольного учасника, приблизно 8-10 хвилин.

 

Завдання: учасник долає етапи в заданому напрямку.

 

Умови проходження другого блока: учасник стартує на другому блоку після проходження першого блока та звільненню другого блока попереднім учасником. На підготовку до другого блока учаснику надається час не менше двох хвилин. Старт примусовий. Дозволяється використання спорядження яке не використовувалося на першому блоці.

 

Перед проходженням другого блока учасник отримує умовну травму – опік однієї руки (на вибір учасника). Під час підготовки до блока учаснику надійно замотують скотчем зажату в кулак кисть руки. Суддя ведучий учасника по дистанції перевіряє надійність замотування. Учаснику під час проходження другого блока дозволяється використовувати травмовану руку, спиратися на замотаний скотчем кулак. Якщо під час проходження другого блока порушилась надійність замотування – учасник може використовувати пальці, то умовно травмовану руку суддя забороняє використовувати. Після цього попередження за використання травмованої руки учасник отримує штраф – допомога потерпілого (3 бала).

 

Етапи другого блока 1-4 проходяться без втрати страховки.

 

1) Підйом по вертикальних перилах (2Б, 10*0,5*1,2=6 балів).

 

Довжина етапу – до 5м.

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ;

ДП – СП, які знаходяться в висі;

ЦД  – НЗ.

Умови проходження: учасник піднімається по СП з самостраховкою. Після підйому самостраховка в подвійні суддівські перила наступного етапу.

 

2) Переправа по вірьовці з перилами (1А, 4*1,2*1,2=5,8 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ;

ДП – горизонтальні паралельні СП з вузлом посередині;

ЦД  – НЗ, ЛО.

Умови проходження: учасник переправляється по паралельним СП з самостраховкою.

 

3) Переправа по вірьовці з перилами (1А, 4*1,2*1,2*1,2=6,9 бала).

 

Довжина етапу – до 15м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – похилі паралельні СП з вузлом посередині;

ЦД  – НЗ, ЗСК, ЛО.

Умови проходження: учасник піднімається по паралельним СП з самостраховкою схоплюючим вузлом.

 

4) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*0,8*1,2=7,7 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК, ЛО, СС;

ДП – вздовж похилого дерева, СС;

ЦД  – БЗ.

Умови проходження: учасник спускається по своїм перилам з суддівською страховкою (страхує учасник команди). Після спуску учасник знімає свої перила.

 

5) Вязання вузлів (1А, 2*1,2=2,4 бала).

 

Обладнання етапу: три суддівські шнури до 2 м.

 

Умови проходження: учасник в’яже три вузла з переліку Настанов. Залишене особисте спорядження вважається втраченим (прусіки, карабіни). Не зав’язаний вузол штрафується 6 балів.

 

Фініш другого блока по команді учасника після виконаного спецзавдання або виходу ЗЧ-2. Після проходження блока дозволяється залишити все  спорядження яке не потрібне на наступних блоках.

 

3. Блок третій. Складається з одинадцяти етапів та чотирьох спецзавдань. Задані часи блока (ЗЧ-3, ЗЧ-4, ЗЧ-5, ЗЧ-6) визначаються по проходженню контрольного учасника.

 

Завдання: учасник долає етапи в заданому напрямку.

 

Умови проходження третього блока: учасник стартує на третьому блоку після проходження другого блока та звільненню першої частини третього блока попереднім учасником. На підготовку до другого блока учаснику надається час не менше двох хвилин. Старт примусовий. Дозволяється використання спорядження яке не використовувалося на першому блоці. Учасник звільняється від скотча потрібного на попередньому блоці. До старту на третьому блоці учасник закріплює на собі три суддівські шнури з яких буде в’язати вузли після проходження першого етапу третього блока.

 

Етапи третього блока 1-8 та 11-15 проходяться без втрати страховки.

 

1) Підйом по вертикальних перилах (3А, 12*0,5*1,3*1,2=9,4 бала).

 

Довжина етапу – до 50м.

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ;

ДП – СП, які знаходяться в висі;

ЦД  – НЗ, ЛО.

Умови проходження: учасник піднімається по СП з самостраховкою. Після початку підйому земля знаходиться за обмеженням. Суддівську мотузку готує та видає учасник з команди.

 

2) Вязання вузлів (1А, 2*1,2=2,4 бала).

 

Обладнання етапу: три суддівські шнури 1-2 м.

 

Умови проходження: після постановки на самостраховку на ЦД попереднього етапу учасник в’яже три вузла з переліку Настанов з суддівських шнурків. Залишене особисте спорядження вважається втраченим (прусіки, карабіни). Не зав’язаний вузол штрафується 6 балів. Зав’язані вузли учасник скидає на землю в межах етапу. Штрафи за вузли суддя демонструє учаснику з команди.

 

Після проходження етапу вузли відсікається ЗЧ-3 (приблизно 10-12 хвилин). Після виходу ЗЧ-3 всі вузли які не знаходяться на землі рахуються як не зав’язані.

 

3) Провисла переправа (2А+2Б, 8*0,5+10*0,5=4+5=9 балів).

 

Довжина етапу – до 20м, до 10 спуск, до 10 підйом.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – провислі СП;

ЦД  – НЗ, ЗСК, ЛО.

Умови проходження: учасник спускається по СП з самостраховкою та спусковим пристроєм, після проходження нижньої точки учасник піднімається з самостраховкою.

 

4) Спуск по вертикальних перилах на затискачах (2А, 8*1,2=9,6 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК, ЛО;

ДП – вздовж похилого дерева;

ЦД  – НЗ, ЛО.

Умови проходження: учасник спускається по своїм перилам з самостраховкою та з допомогою двох затискачів. Після спуску учасник знімає свої перила. Зняття перил можна робити або в ЛО між етапами 4-5, або знаходячись на переправі. Між етапами 4-5 земля знаходиться за обмеженням.

 

5) Переправа (2Б, 10*0,5*1,2=6 балів).

 

Довжина етапу – до 30м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – СП, з трьома вузлами, ЛО на другому вузлі;

ЦД  – НЗ, ЛО.

Умови проходження: учасник переправляється по СП.

 

6) Спецзавдання (н/к, 1 бал).

 

Спецзавдання пов’язано з географією класичних пішохідних районів в яких можна проводити походи п’ятих категорій складності. Подробиці спецзавдання на нараді. Максимальний штраф за невиконання спецзавдання – 3 бала.

 

Умови проходження: після проходження переправи учасник стає довгим вусом на самостраховку в ЛО, спускається на землю, тягне карточку з завданням, отримує ручку від судді, три відповіді пише на карточці яку здає судді. Виконувати спецзавдання можна тільки знаходячись в ЛО та стоячи ногами на землі.

 

Після проходження спецзавдання відсікається ЗЧ-4 (приблизно 20-25 хвилин). Після виходу ЗЧ-4 суддя не приймає карточку учасника.

 

7) Крутопохила переправа вгору (3А, 12*0,5*0,8*1,2=5,8 бала).

 

Довжина етапу – до 16м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО;

ДП – СП;

ЦД  – НЗ, ЗСК, ЛО, ПСП.

Умови проходження: учасник піднімається по СП.

 

8) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*1,2=9,6 бала).

 

Довжина етапу – до 13м, висота до 10м, зміщення в сторону до 7м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЗСК, ЛО, ПСП;

ДП – вздовж похилого дерева, суддівська мотузка для підтягу;

ЦД  – БЗ, КЛ.

Умови проходження: учасник спускається по своїм перилам з самостраховкою та потрапляє в БЗ за допомогою суддівської мотузки для підтягу. Після спуску учасник знімає свої перила.

 

9) Переправа по вірьовці з перилами (2А, 8 балів).

 

Довжина етапу – до 18м.

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ, ПО (дерево), КЛ;

ДП – горизонтальні нижні СП;

ЦД  – БЗ, ПО (дерево), КЛ.

Умови проходження: після старту учасник закріплює мотузки на ЦД в ПО (дерево). Далі рухається на ВД, після виходу за КЛ на ВД зворотній вихід штрафується як вимушене порушення умов. На ВД учасник здійснює натяжку верхньої перильної мотузки (дозволяється одинарну) та закріплює її в ПО. Учасник переправляється по паралельним перилам з самостраховкою до своєї верхньої перильної мотузки. Після переправи учасник знімає свої перила та виносить все своє спорядження в квадрат де можна залишити свою мотузку, після чого дозволяється приступити к виконанню спецзавдання. Після початку роботи над спецзавданням забороняється повернення на ЦД паралельних перил за своїм спорядженням. Волочіння від ЦД паралельних перил до лінії фінішу – заборонено. В квадраті дозволяється залишити тільки одну основну мотузку, все інше спорядження буде рахуватися як втрачене. Якщо мотузка учасника не потрапила в квадрат до ЗЧ-5, то вона вважається втраченою. Все спорядження яке не звільнено з суддівського обладнання до ЗЧ-5 вважається втраченим.

 

10) Спецзавдання (н/к, 1 бал).

 

Спецзавдання пов’язано з географією класичних пішохідних районів в яких можна проводити походи п’ятих категорій складності. Подробиці спецзавдання на нараді. Максимальний штраф за невиконання спецзавдання – 3 бала.

 

Умови проходження: після того як учасник заносить свою мотузку в квадрат він тягне карточку з завданням, отримує ручку від судді, три відповіді пише на карточці яку здає судді. Виконувати спецзавдання можна тільки знаходячись в квадраті.

 

Після проходження спецзавдання відсікається ЗЧ-5 (приблизно 30-40 хвилин). Після виходу ЗЧ-5 суддя не приймає карточку учасника.

 

11) Вертикальний маятник (1А, 4*1,2=4,8 балів).

 

Довжина етапу – до 7м.

Обладнання етапу:

ВД  – БЗ, СП, ЛО, КЛ;

ДП – СП;

ЦД  – НЗ, ПСП.

Умови проходження: учасник підбирає СП маятника, виходить за КЛ, піднімається по дереву на висоту 2-4 м, становиться на самостраховку в ЛО. Після постановки в ЛО становиться на самостраховку до перил маятника, після чого може зніматися з ЛО. Учасник переправляється на ЦД та стає на самостраховку в ПСП. Земля за КЛ знаходиться за обмеженням. Якщо учасник не зміг потрапити з першого разу на ЦД, то він може повторювати переправу, поки не пройде етап, але при цьому опора за обмеженням (на землю за КЛ) штрафується. Учасник може не проходити маятник за що отримає штраф 20 балів. При отриманні цього штрафу обмеженням за КЛ для нього не існує, він може піднятися по маятнику як по вертикальних перилах.

 

12) Рух по штучним точкам опори (3А, 12*0,5*0,8*1,2=5,8 бала).

 

Довжина етапу – до 15м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ПСП;

ДП – до 10 ШТО – карабіни на петлях.

ЦД  – НЗ, ПСП.

Умови проходження: учасник рухається по ШТО с самостраховкою за допомогою дробинок, петель, стремен. По середині  етапу буде окрема ШТО для спецзавдання.

 

13) Вязання вузлів (1А, 2*1,2*1,2=2,9 бала).

 

Обладнання етапу: три суддівськи шнури 1-2 м.

Умови проходження: суддя подає учаснику три шнури після того як учасник стає на самостраховку в окрему ШТО. Учасник в’яже за спиною три вузла з переліку Настанов. Залишене особисте спорядження вважається втраченим (прусіки, карабіни). Не зав’язаний вузол штрафується 6 балів. Зав’язані вузли учасник скидає на землю в межах етапу. Штрафи за вузли суддя демонструє учаснику з команди.

 

14) Підйом по вертикальних перилах (2Б, 10*0,5*1,2*1,2=7,2 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО, СС;

ДП – подвійні СП в висі, СС.

ЦД  – НЗ, ЛО.

Умови проходження: учасник має три варіанта проходження, всі з СС, страхує учасник з команди. СС не повинна бути в натяжку – штрафується як навантаження СС (10 балів).

 

Перший: підйом по СП з СС за допомогою рук та ніг.

 

Другий: підйом по СП з використанням схоплюючи вузлів, отримує штраф 3 бала.

 

Третій: підйом по СП з використання затискачів та будь-якого заліза, отримує штраф 10 балів.

 

15) Спуск по вертикальних перилах (2А, 8*0,5*1,2=4,8 бала).

 

Довжина етапу – до 10м.

Обладнання етапу:

ВД  – НЗ, ЛО, СС;

ДП – подвійні СП в висі, СС.

ЦД  – НЗ, ЛО.

Умови проходження: учасник спускається по СП з СС. Можна по однієї з гілок СП. СП обмежені по висоті, контрольним вузол на висоті 2 м. Перше що повинен зробити учасник після спуска до контрольного вузла це стати на самостраховку в вузол. Зніматися з самостраховки дозволяється після того як учасник став на землю.

 

16) Математичне завдання (н/к, 1 балл).

 

Умови проходження: після фінішу на попередньому етапі учасник підходить до суддівського столика та тягне карточку з завданням. В завданні потрібно буде зробити три прості математичні дії з числами до від 1 до 5. Після того як учасник дає правильну відповідь відсікається фініш третього блока.

 

Фініш третього блока по правильній відповіді учасника на математичне завдання або по  виходу ЗЧ-6 (приблизно 40-60 хвилин).

 

 

5 коментарів до “Перелік етапів дистанції особистої смуги перешкод на 31 травня.

 1. Dariya

  Кстати, ребята, ТКГ будет проводить в эту субботу соревнования – первенство клуба. Будем рады видеть)
  Вот наше объявления, вся информация там:
  Приглашаем принять участие в Открытом первенстве ТурКлуба “Глобус”!

  В программе веревочная полоса препятствий, ориентирование и футбол – все бесплатно! Подготовка любая, составы команд определит жребий.

  Время: 17 мая, 9:00
  Место: Парк Дубки (м.Сырец)

  Регистрация: http://www.tkg.org.ua/node/31166
  Мы ждем именно тебя! 🙂

 2. Максим Автор запису

  Напоминаю, что завтра состоится мандатная комиссиия и совещание. Команды, которые завтра не подадут именные заявки и не уплатят стартовый взнос будут допущены только при уплате двойного стартового взноса.

 3. Максим Автор запису

  Добавлены три спецзадания. В первом тянется пять карточек, необходимо расположить районы с запада на восток. Во втором тянется одна карточка необходимо указать наивысшую точку района и ее высоту, допускается погрешность до 100 метров. В третьем тянется три карточки, необходимо указать к какому району относится хребет, в файле третьего спецзадания даны ответы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *