Регламент етапу Кубку м. Києва з спортивного (пішохідного) туризму «Осінній лист»

startoviy-protokol-18.10

Osenniy_list2015protokol(1)

Osenniy_list_nastanovy

imennoy-protokol-vtoroy-klass

 

 1. ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ЗМАГАНЬ.

 

Міські змагання зі спортивного туризму (далі – СТ) проводяться з метою подальшого розвитку СТ в м. Києві, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному, гармонійному розвитку людини, виховання патріотизму і сприяння формуванню здорового способу життя населення.

 

Головні завдання змагань:

 

пропаганда та популяризація СТ серед широких верств населення м. Києва;

 

перевірка рівня майстерності спортсменів і команд;

 

визначення найсильніших команд і спортсменів м. Києва;

 

виявлення і формування резерву складу до збірних команд м. Києва;

 

сприяння підвищенню безпеки спортсменів під час проведення змагань та спортивних походів;

 

проведення моніторингу розвитку СТ в м. Києві та встановлення рейтингової оцінки колективів, команд, спортсменів, тренерів.

 

2. СТРОКИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

 

Змагання проводяться 18 жовтня 2015 року на схилах Дніпра в м.Київ.

 

3. ОРГАНІЗАЦІЯ, КЕРІВНИЦТВО ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ

 

Загальне керівництво організацією та проведенням змагань здійснюється Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (далі – Департамент).

 

Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладається на Київську міську федерацію спортивного туризму (далі – Федерація) та головну суддівську колегію змагань (далі – ГСК), затверджену Департаментом.

 

Відповідальність за дотримання правил безпеки та здоров’я учасників під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з діючими Правилами змагань зі спортивного туризму та «Положенням про медичне забезпечення спортивно – масових заходів» (наказ Мінохорони здоров’я України від 27.10.08, № 614 та наказ Мінсім’ямолодьспорт України від 17.11.08, №4557).

 

Відповідальність за підготовку учасників команд та дотримання вимог ними правил безпеки під час змагань несуть представники, тренери, капітани а при їх відсутності самі учасники.

 

Відповідальність за виконанням вимог заходів безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю.

 

Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження несе представник, тренер команди та самі учасники.

 

Підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

 

Контроль за підготовкою спортивних споруд при проведенні змагань здійснює робоча комісія федерації спортивного туризму м. Києва.

 

У своїй звітності про проведення змагань ГСК надає Київській міській ФСТ звіт головного судді змагань, умови проведення змагань, заявочні матеріали, протоколи результатів змагань за видами змагань (дистанціями), оціночну відомість роботи суддів.
4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ, ВИМОГИ ДО НИХ

 

До участі у змаганнях допускаються спортсмени які представляють спортивні, туристські клуби, організації, навчальні заклади міста Києва та інших областей, міст, і які пройшли мандатну комісію.

 

Вік учасників змагань не менше 16 років за роком народження, спортивна кваліфікація учасників змагань повинна відповідати вимогам Правил змагань зі спортивного туризму в частині, що стосується класу дистанцій.

 

Cклад команди включає до 6 осіб, 4 основних учасників, з яких не менше однієї особи протилежної статі, один представник команди та один суддя від команди.

 

Кожна команда, повинна забезпечити одного кваліфікованого суддю, який залучається до суддівства дистанції змагань за рішенням ГСК. Суддя повинен мати секундомір, чинні Настанови з проведення змагань з пішохідного туризму.

 

5. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ ТА УМОВИ

 

До програми змагань включено:

 

15 жовтня – мандатна комісія, нарада з представниками команд, жеребкування об 19.00 – 20.00 в приміщенні ДЮК «Олімпія» за адресою проспект 40-річчя Жовтня, 118Б, другий поверх (двоповерхова будівля ЖЕКа напроти басейну Дельфін, між метро «Виставковий центр» та «Васильківська» ).

 

18 жовтня – змагання на дистанції “Смуга перешкод“, клас дистанції 2-4. Нагородження переможців після закінчення змагань.

 

Змагання проводяться згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму від 24.04.2008 року та Настановами проведення змагань з пішохідного туризму від 01.05.2015 року.

 

Умови подолання дистанцій та їх технічний опис додаються окремо.

 

Перелік спеціального спорядження необхідного для подолання дистанцій учасники визначають самостійно, виходячи з умов та технічного опису дистанцій.

 

 6. ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА СТРОКИ ЇЇ ПОДАННЯ

 

Попередні заявки про участь у змаганнях подаються до 13 жовтня головному судді змагань Бєлиму М.В. ‘ 050-908-17-58 або на сайті інформаційної підтримки та висвітлення змагань http://www.pikanakondy.com.ua/

 

Команди, що не подали попередньої заявки допущені до змагань не будуть!
Заявка встановленої форми подається в мандатну комісію 15 жовтня на нараді представників команд, (команди з інших міст, можуть проходити мандатну комісію в день змагань на місті старту з 7.00 до 8.00, за умови, що вони подали попередню заявку).

 

Разом із заявкою 15 жовтня подаються:

 

документ, що засвідчує спортивну кваліфікацію учасників;

 

страхові поліси від нещасних випадків на учасників змагань, дійсні на час проведення змагань. Умови страхування повинні передбачати страхові виплати в разі настання нещасних випадків під час занять спортом або участі в змаганнях.

 

Перед стартом кожен учасник представляє документ з фотокарткою, що засвідчує його особу.

 

До змагань допускаються лише учасники, які попередньо підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи Мандатної комісії.

 

7. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

 

Результат на дистанціях визначається відповідно до Правил. Команди, які посіли І – ІІІ місця, нагороджуються дипломами і медалями Департаменту відповідних ступенів.

 

8. УМОВИ ФІНАНСУВАННЯ ЗМАГАНЬ

 

Витрати на відрядження учасників та тренерів, представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, оплата за розміщення, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають.

 

Часткові витрати на організацію змагань передбачаються за рахунок коштів Федерації та інших, джерел фінансування.

 

ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ

50 коментарів до “Регламент етапу Кубку м. Києва з спортивного (пішохідного) туризму «Осінній лист»

 1. Богдан

  Є наступне запитання: так як умови вже є, і змагання традиційно на Стінці Зеленого театру, то чи можна там проводити тренування з точки зору спортивної етики? Якщо не можна, то треба це десь прописати офіційно, щоб всі були в рівних умовах.

   1. Завадський Костянтин

    Цікава позиція! Жодного разу не тренувався перед Осіннім листо на стінці – це й не обговорювалось ніколи, всі розуміли, що це неспортивно та нечесно. А тут виявляється “Нужно”.
    Тим паче, що в Києві вистачає місць для тренувань крім стінки

 2. Максим Автор запису

  Если говорить философски, то сразу же вспоминается уже крылатая фраза – сильным это не нужно, а слабым не поможет. Лично я вобще не вижу в этом проблемы не только относительно Осеннего листа, а вобще любых соревнований. Разве что соревнования уровня Украины, где приезжие команды не имеют возможности тренироваться на определенном месте, то есть у местных будет преимущество. Зная отдельные случаи, то бывали годы когда даже на Украине команды тренировались на месте, при этом совесть те команды не грызла за нечестность. Хотя может и грызла. В данном случае все киевские команды без проблем могут проводить на зеленке тренировки, так что условия для всех равны.
  Теперь о не спортивности. Я ее понимаю так – начальник дистанции или кто-то из ГСК, кто знает все на местности, наводит дистанцию и по ней гоняет свою команду – это плохо. Хотя такие случаи тоже известны, чаще всего это бывает когда кто-то в своем зале проводит соревнования. Типа, не ходить же на тренировки в другой зал.
  Теперь по делу. Кто вси розумилы що це неспортивно? За последние годы на тренировках к Осеннему листу на Зеленке были замечены команды разных клубов, Глобуса в том числе. О чем тогда идет речь?

 3. Грабец Богдан

  Зарегистрируйте 3 команды в 4-й класс, пожалуйста.
  1)Сборная Киева. пред.Сога Сергей,066-554-5один-5восемь
  2-3)Протуберанцы 1,2. пред. Грабец Богдан, 093-сто29-75-пять1

 4. Максим Автор запису

  Регистрация окончена. Дальнейшая регистрация возможна только при уплате двойного стартового взноса. Во втором классе зарегистрировано 17 команд, в четвертом 11.

 5. Максим Автор запису

  Не допущены до соревнований:

  4 класс:
  1. Зборная Киева – нет страховки.
  2. Пик Анаконды – нет взноса.
  3. Протуберанцы-2 – нет страховки и разрядки.
  4. ТКГ-2 – нет разрядки.

  2 класс:
  1. МИ юниоры-1 – нет страховки.
  2. МКС-2 – нет страховки и разрядки.
  3. Сагарматха-1 – нет взноса.
  4. Апогей-плюс – нет взноса.
  5. МКС-3 – нет заявки.
  6. МИ юниоры-2 – нет страховки.
  7. КВНЖ – заявка не имеет визы врача.
  8. Сагарматха-2 – нет взноса.
  9. Апогей эра рандома – нет взноса.

  Все перечисленные вопросы должны решиться до обводки, то есть до 8:30. Все кто не решит вопросы с заявками и разрядками будет участвовать после всех вне конкурса, то есть без медалей и без разрядов. Все кто не решит вопросы со взносами и страховками участвовать не будет.

  Кроме того, здесь еще не написано про судей. Судьи всех команд должны быть на месте в 8:00, получают судейские папки и инструкции по судейству от секретаря. Если у какой-то команды не будет судьи в 8:30, то команда уплачивает дополнительный штрафной взнос 120 гривен, иначе допущена не будет. Если у команды нет опытного судьи, то можно приводить не опытных, 6-7 судей будут ходить с бегунками и секундомерами за командами. Надеюсь на понимание, все кто проводил соревнования должны понимать, что судить кому-то надо и это задача команды привести и обеспечитьвсем необходимым своего судью. Если понимания в отношении судейства не будет достигнуто то в дальнейшем при проведении соревнований прийдется брать штрафной взнос наперед и возвращать после того как судья отсудил весь день.

 6. Максим Автор запису

  Еще кто не дождался значения всех времен.
  Второй класс: ПЗЧ-1 – 18 минут; ПЗЧ-2 – 36 минут; ЗЧ – 54 минуты. ЗЧ-2 – 10 минут.
  Четвертый класс ПЗЧ-1 – 17 минут; ПЗЧ-2 – 35 минут; ПЗЧ-3 – 55 минут; ЗЧ – 75 минут. ЗЧ-2 – 10 минут.

 7. Максим Автор запису

  Предварительные протоколы и карточки настанов вверху. На все вопросы секретарь будет отвечать по возможности. Ждем ваших комментариев, пожеланий, предложений и критики. Без этого мы не сможем в будущем сделать соревнования лучше.

  1. Віка

   Звідки в “Момента істини” 92 бали штрафу на дюльфері? Під час проходження етапу судді оголошували штраф тільки один раз (3 бали). І після фінішу в суддів питали – в них записано 3 бали штрафу за пунктом Настанов 2.2(3).13 Кут між гілкою мотузки, яка іде від того, хто страхує, до ближнього ПС і гілкою мотузки між ПС при страховці через 2 карабіни більше 90°.
   Звідки ще 89 балів?

  2. Ольховик Ж.

   Команда “Ход-Кентавра – 2”. Результаты в протоколе не соответствуют бегунку. Я лично узнавал у всех судей наши штрафы и сверял их с бегунком.
   Прошу выложить скан-копию бегунка.
   Либо исправить данные (в соответствие с бегунком):
   Спуск по вертикальних перилах – 12 балов (а не 68);
   Навісна переправа через яр – 6 балов (а не 9).

  3. Уложенко

   у Хода Кентавра, там что-то со временем напутано, они в 35 минут только ушли с этапа узлы, за две минуты они физически не могли пробежать переправу и маятник

 8. Юля

  – За що у команди Хід Кентавра-2 86 балів штрафу на дюльфері? У нас в бігунку стояло 12 ( ( 3б за те що учасник взявся не в рукавицях перед страхуючим за вірьовку, 3б + 3б за розвяування вузлів одною рукою – “інші дії “, і 3б за страховку однією рукою). Де взялися решта 76 балів?)) якби ми не вклалися нас би не допустили до маятника а ми вклалися.
  – На траверсі ( ми писали протесть який не зрозуміло чи прийняли чи ні) команді поставили штрав 3 бали за старховку в карабіні з автоматичною муфтою, згідно п.2.1.3
  “2.1.3 Неправильне кріплення командної або суддівської страховки досистеми учасника (не вузлом провідник «вісімка»; або не двома карабінами, які закріплені назустріч; або не карабіном із муфтою, що закручується, фіксується.”
  Взагалі у нас було 49 балів штафу в сумі ( 47, якщо вісдсудили цей штраф) Перевірте будь ласка дані.

 9. Андрій Д.

  Команда “Момент істини” 2кл. На дюльфі 92 бала штрафа. Звідки це?
  В бігунку було 3 (це неправильний кут при страховці) і може ще щось.

  На 92 бали треба було як мінімум не здьорнуть мотузки і не вкластися в ПЗЧ-2

 10. Юля

  Будь ласка, провірте ще один момент в Хід Кентавра -2 штраф на переправі. По нашим записам з бігунка було 6 балів за відсутність самостраховки, а інші 3 бали це за яке порушення?
  З рештою данних нашого результату все сходиться . Дякую.

 11. Завадський Костянтин

  Ну раз пішла так гулянка, то прошу зняти команді Сагарматха 1 9б штрафу на етапі “Паралельки” (в протоколі стоїть 21б). Штраф за “удавку в удавці” – на другій спробі його зняли: 3 учасника по 3 бали

 12. Максим Автор запису

  Протоколы перезалиты. По всем заданным здесь вопросам произведены уточнения, заодно повсплывали другие неточности. Не впадайте в панику, все проверим, все порешим.
  1. У Момента Истины 92 на дюльфере и у Ход Кентавра 2 68 баллов появились в итоговых протоколах при надиктовке из судейских протоколов. Ошибка совершенно случайная, которая элементарно выяснена при проверке бегунков и протоколов.
  2. У Ход Кентавра 2 на переправе 3 бала за провисание и 6 за потерю страховки. Судья после дистанции уточнила сколько ставить за потерю страховки. Сразу поставила 3, поэтому в протоколе и бегунке было 6. Другим командам сняли 3 бала по протесту за провис. За одно снимаем и здесь. Этот штраф был и у других команд, скорее всего.
  3. Общее время у Ход Кентавра 1 указано неверно. Проверили по бегунку, это прохождение линейной части дистанции. Разные судьи с бегунками по разному вели команды, одни задерживались на выносной этап и суммировали его сразу, другие нет. Благодаря протоколу с кокона удалось выяснить все времена прохождения.
  4. У Ход Кентавра 2 на траверсе сняли 2 бала по протесту. Насколько помню я только вашей команде не объявил своего решения, так как штраф сразу сняли.
  5. Сагарматхе за перила 9 балов сняли, помню суть обсуждения.
  В итоге результаты поменялись в призах. Очень плохо, что награждение было уже проведено. Но поскольку команды Ход Кентавра 2 и Момент Истины не чужие друг другу, то они вполне смогут обменяться бронзой и серебром без конфликтов. Поздравляю первую тройку с выполнением второго разряда.
  Если еще какие-то неточности обнаружатся, то до конца недели оставляем этот вопрос открытым.

 13. Максим Автор запису

  Перезалиты протоколы четвертого класса. Исправлены все ошибки по судейским протоколам, внесены изменения по штрафам за упрощенное прохождение. В именных протоколах проверьте свои фамилии, особенно те кто писал заявки от руки.

 14. alex

  Всем спасибо за участие и за помощь в проведении! Как показывает практика, без судейских семинаров перед соревнованиями не обойтись. Надеюсь теперь все команды понимают насколько важно предоставлять судью на соревнования. И что не мало важно ещё и толкового.

  1. Максим Автор запису

   Результаты утверждены. Именные протоколы будут готовы в течение недели. Здесь сообщим когда и где можно будет забрать.

 15. Максим Автор запису

  Именной протокол второго класса прикреплен вверху. Во вторник-среду поставлю печать у Бабенко. После можете звонить, договоримся как передать. Я делаю один протокол, если надо больше, то звоните-пишите.

 16. Марина

  в протоколі 4-го класу помилка, перша команда мала отримати КМСУ, а не 1 розряд. Да, це не критично, напевно, але все ж таки, виправіть, будь ласка.

  1. Максим Автор запису

   Правила говорят совсем другое:
   3.1.6. Змагання з ВСТ, за результатами яких можуть бути присвоєні спортивний розряд “Кандидат у майстри спорту України” та спортивне звання “Майстер спорту України”, проводяться не менше ніж на двох дистанціях різного типу. Перелік цих дистанцій визначається Положеннм про змагання.
   Усі інші змагання з ВСТ можуть проводитися як на одній, так і на декількох дистанціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *